Подорожні нотатки з мобільної бригади. Березень 2017. Частина перша

Подготовка к мастер-классам

Божевільний день напередодні подорожі. Ілля ремонтує машину, приїхало 2 тони гуманітарної допомоги, потрібно її забрати. Ще на порядку денному документи, термінові справи, телефонні дзвінки, збір машини в дорогу. Волонтерський центр живе динамічним життям.

Загрузка машины
Виїзд з Харкова раннім сирим ранком.
Бюджетний сніданок в Ізюмі. Він як символ, що поїздка в прикордонну зону пройде добре.

Слоник-путешественник
Підкріпилися - і в дорогу. Їдемо, а машину трясе на ямах і вибоїнах. Це асфальт, дитинко ...
Коробки з іграми час від часу вилітають на голови пасажирам. Женя спить, Катя теж.
Волонтеры едут

Нам доведеться пережити багато подій. Поки дихаємо свіжим повітрям Святогірська. Дорога після Ізюму волонтерами називається "дорогою 30 кілометрів": Ізюм, Святогірськ, Червоний Лиман і - нас вітає Луганська область!

Луганская область

У цю поїздку вона мені відкрилася з нової сторони. Міста Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк раніше були для мене лише назвами. Тепер їду повз величезного заводу в Сєвєродонецьку і розумію: мені не вистачало цього розмаху, щоб краще відчути свій Донбас. Завод пережив не найкращі часи і зараз працює. Проїжджаємо через чистий центр, дорога спускається в долину. Степ, пагорби, дерева, простір і розмах. Краса. І блокпости - адже лінія розмежування світу і війни близька.

Выгрузка машины

Наш шлях лежить в населені пункти Тошківка, Золоте, Батьківщина, Новоіванівка, Гірське.

Маленькі міста, що живуть за рахунок шахт. Війна для них стала потрясінням в їх і без того складному житті. Проблем багато, починаючи від відсутності робочих місць і закінчуючи сферою дозвілля. У кращому випадку є клуб, де працюють ентузіасти. Зате бари і наливайки процвітають.

Психолог работает

Те, що ми можемо дати - це альтернатива, хоча б для дітей. Петриківський розпис, малювання як терапія, глинотерапія, настільні ігри, виготовлення ляльок-мотанок - розваги та вихід творчої енергії для підростаючого покоління.

Петриковская роспись
Діти. Підлітки. Їх багато. Вони допитливі і радісні. Накидаються на майстер-класи - їм все цікаво.

Глинотерапия в Тошковке
Радіють, що до них приїхали, і розповідають про свої проблеми і мрії.
Працюють з психологом. Дорослим і підліткам потрібно виговоритися фахівцеві. Вони раді, що не залишилися наодинці зі своїми проблемами і щиро говорять "спасибі".
Мафия в Тошковке
Про що мріють діти? Їм хочеться спортзал, хочеться вчитися танцювати, хочеться розвиватися.

Мотанки
Розмовляємо на вулиці в Тошківці. У вечірньому небі чути фонові вибухи. Настає вечір, і місто завмирає. Магазин працює до 20, на вулицях тихо, світяться вікна будинків, але далеко не всіх. Багато жителів через війну поїхали. Тиша і нічне небо. Багато зірок і розриви на віддалі.

Ребенок рисует

Нас прийняв у себе літній чоловік. Він був на Чорнобильській станції, потім працював в шахті. Його будинок доглянутий, а судження прості. Ми для нього дорогі гості, принесли світло мистецтва.

Совы
День був важкий і важливий. Світ відзначав День поезії, а ми творили нову реальність. Чоловік п'ятдесят тільки за цей день отримали від нас щось і віддали щось своє. Це того варте.

Ганна Гуцулка