Звіт про роботу АКЦентру за 2017 рік

Команда Оленів

Протягом 2017 року співробітники та волонтери АКЦентру – Адаптаційно-культурного центру у м. Харкові реалізовали наступні проекти:

 «Екстрена гуманітарна допомога цивільному населенню Авдіївки»

Сроки здійснення проекту: Лютий 2017 року.

Донори – CF «Nova Ukraine», США, фандрайзинг.

Всі співробітники брали участь в реалізації проекту на волонтерських засадах.

Географія проекту: Авдіївка і села: Ласточкіно, Уманське, Веселе, Орлівка Донецької області.

Бенефіціари проекту: діти з особливими потребами, жителі найбільш постраждалих і малодоступних районів, постраждале місцеве населення і ВПО.

Авдеевка черга

В кінці січня – на початку лютого 2017 року Адіївка – селище, що примикає до контактної лінії в Донецькій області, піддалося масованому обстрілу з артилерії і систем залпового вогню. Були зруйновані житлові будинки, школи, медичні установи. Авдіївка залишилася без води, тепла, електропостачання. Гуманітарна ситуація стрімко погіршувалася в зв’язку з тим, що обстріли не припинялися, їм піддалися і пункти видачі допомоги, один зі співробітників, що її надавали, загинув.

Експрес-дослідження потреб, з залученням місцевих волонтерів, показало, що найбільші потреби є в примусах, що працюють на рідкому паливі, поліетиленовій плівці, теплому одязі, продовольстві.

АКЦентр організував терміновий збір коштів для постраждалих.

На заклик про допомогу відгукнулися партнери з США: CF «Nova Ukraine», які терміново перевели 1 000 $ на рахунок. Також надходила допомога від приватних донорів, як фінансова, так і в натуральній формі. Це дозволило здійснити термінові необхідні закупівлі та організувати три поїздки для дистрибуції допомоги і надання психологічної допомоги постраждалому населенню.

Загалом постраждалі сім’ї отримали: примусів – 100 шт.; плівка поліетиленова – 1200 кв. м.; хліб – 100 буханок; набори продуктів і гігієни (крупи, консерви, соняшникова олія, миючі засоби, памперси) – 300 шт.; дистрибуція теплого одягу здійснювалася постійно.

Оскільки в самій Авдіївці вже працювало кілька гуманітарних організацій, волонтери АКЦентру зосередили свої зусилля на те, щоб досягти віддалених населених пунктів, яким ніхто не допомагав. Крім того, допомога була доставлена ​​в Авдіївcкій інтернат.

У зв’язку з припиненням масованих обстрілів, стабілізацією ситуації та запуском систем життєзабезпечення, проект був закінчений, підготовлений звіт, який спрямований донорам.

Авдеевка дети

 

“Сприяння адаптації, інтеграції у місцеві громади та розвитку творчих здібностей у дітей та їхніх піклувальників у Центрах підтримки сім’ї мм. Харкова, Ізюма та Святогірська”

Програмування для підлітківДонор – UNICEF

Терміни проекту – 1 лютого – 31 жовтня 2017 року

Загальний бюджет проекту – 2 145 000 грн.

З них надано UNICEF – 1 920 000 грн.

Підготовка до школи

Бенефіціарам надавалась психологічна та соціальна допомога, юридичні консультації.

Для дітей молодшого віку щодня працювала дитяча кімната, проходили заняття з підготовки до школи, англійської мови, образотворчого мистецтва. Для підлітків — Speaken Clubs з англійської мови, ігровий клуб, Кіношкола, курси з програмування. Дорослі мали можливість вивчати англійську, німецьку, польську мови, навчатися “сліпому” комп’ютерному набору, відвідувати курс “комп'ютер з нуля”.

Діти та доросли навчалися на майстер-класах з Петріківського розпису та живопису, ставали самостійними майстрами.

Під час проекту були досягнуті наступні показники:

Кількість бенефіціарів, що отримали послуги інформаційної підтримки та психосоціальної допомоги в будь-якій формі в трьох центрах підтримки сім’ї (ЦПС)

Унікальних беніфіціарів –   6 056 осіб;

Нових беніфіціарів – 1 062 особи;

Всього відвідувань – 25 716.

Кількість дітей та дорослих, що систематично відвідали освітні та культурні заходи ЦПС:  лекції, тренінги, заняття:

Унікальних беніфіціарів –   5 692 осіб;

Нових беніфіціарів – 646 осіб;

Всього відвідувань – 16 926.

Компьютер з нуля

Кількість учасників та відвідувачів масових заходів, а саме дитячих свят, фестивалів, екскурсій у театри та музеї, що організовали Центри – 1721 осіб (898 дітей та 820 дорослих)

МК з Петриківки

 

Проект «Мобільні бригади АКЦентру»,

Або «Психосоціальна підтримка мешканців сірої зони шляхом виїзних бригад»

Протягом 2017 року Мобільні бригади АКЦентру постійно, не менш 1 разу, а частіше двічі на місяць виїжджали з психологічною, соціальною, гуманітарною підтримкою до невеличких населених пунктів Луганської та Донецької області. Наші спеціалісти проводили психологічні тренінги для підлітків та дорослих, індивідуальні консультації, ігри, арт-терапевтичні заняття з Петриківського розпису та глинатерапії, влаштовували дитячі свята. Привозили гуманітарну допомогу у вигляді одягу, шкільних канцтоварів, книг, дитячих ігор. Ми постійно працювали у Петропавлівці, Тошківці, Золотому, Карбоніті, Сонячному, Родині, Врубівці, Троїцькому Луганської області і 2 рази  виїжджали до пос. Миронівський та селищ Орлівка, Уманське та Ласточкіно під Авдієвкою Донецької обл.

Дети рисуют мир

Під час проекту 2439 осіб, що мешкають поряд із лінією розмежування,  отримали психосоціальну підтримку за допомогою мобільного охоплення фахівцями АКЦентру. 1309 дітей отримали освітню та культурну підтримку шляхом проведення тематичних свят, ігор, занять та майстер-класів. 637 сімей отримали гуманітарну допомогу у вигляді шкільного приладдя, одягу, необхідних речей.

Кількість проведених виїзних групових психологічних тренінгів:  121 психологічний тренінг.

Кількість проведених індивідуальних консультацій з психологічних, соціальних, юридичних питань: 175 консультацій.

Кількість проведених творчих майстер-класів для дітей або дитячих розвиваючих занять, святкових заходів тощо: 147 заходів.

Важливою частиною мобільних виїздів стала консультаційна робота з місцевими волонтерами та активістами. Завдяки нашій підтримці в Тошківці та Карбониті відкрилися свої Центри для допомоги постраждалому населенню, які ще потребують нашого постійного супроводу. Готуються до відкриття своїх Центрів Петропавлівка та Врубівка.

Щодо проекту «Психосоціальна підтримка мешканців сірої зони шляхом виїзних бригад», ми побачили, що один виїзд мобільної бригади на місяць дуже замало. В населених пунктах «сірої зони» важка ситуація з психологічним станом людей, часто трапляються випадки домашнього насильства в сім’ях, потрібна цілеспрямована робота в цьому напрямку — тренінги за методикою ICDP тощо.

Мобільні бригади

 

«Зимовий освітньо-адаптаційний Кінотабір для підлітків 2017»

Проект «Зимовий освітньо-адаптаційний Кінотабір для підлітків» з прикордонних територій було реалізовано в період з листопада 2016 по січень 2017 року і профінансовано посольством Австрії в Україні. Проект здійснювався співробітниками АКЦентру за допомогою учнів Кіношколи.

Киношкола

Підготовча робота: оголошений і проведений конкурс на участь в «Зимовій кіношколі» АКЦентра, в результаті якого були відібрані 4 команди дітей та підлітків з Горського, Тошківки, Сєвєродонецька Луганської області та Кривої Луки Донецької області.

Була знайдена і заброньована готель для проживання учасників проекту – дітей і дорослих супроводжуючих, внесена попередня оплата. Була внесена попередня оплата за обіди учасників проекту в ресторані «Ліверпуль». Були орендовані приміщення для занять.

Викладачі кіношколи написали план занять і зробили презентації. Також була досягнута домовленість з Оперним театром, екскурсоводами, майстрами, що вели майстер-класи, про організацію програми вечірнього дозвілля дітей та підлітків.

Було закуплено необхідне обладнання: 4 камери для 4 груп учасників, кронштейн з кріпленням для проектора.

3 січня 2017 року вранці приїхали учасники проекту (18 дітей і 4 дорослих з 4 населених пунктів Луганської та Донецької областей), відбулося відкриття «Зимової кіношколи». З 3 по 9 січня пройшли заняття.

Знято кілька роликів і фотографій, які висвітлюють хід проекту:

https://www.youtube.com/watch?v=xgrBICvgjwM&feature=share

https://www.youtube.com/watch?v=-y-N_xUvzuE&feature=youtu.be

Ролики змонтовані харківськими підлітками, учнями кіношколи АКЦентра. Вони ж, разом з дорослими викладачами кіношколи, передали знання своїм ровесникам з Луганської та Донецької області. Це дуже цікавий досвід – для тих, і для інших.

Відкриття проекту висвітлювалося в ЗМІ

http://newsroom.kh.ua/news/v-harkovskom-akcentre-startovala-kinoshkola-…

http://www.mediaport.ua/v-harkove-nachala-rabotu-kinoshkola-dlya-detey-…

Зимова киношкола«Надання психосоціальної підтримки постраждалому населенню м Балаклеї і населених пунктів Балаклійського району, які постраждали в результаті пожежі на складі боєприпасів у 2017 році».

Донор – ЮНІСЕФ

Партнер – Києво-Могилянська академія

3 березня 2017 року поблизу міста Балаклія, районного центру Харківської області почалася пожежа на складі боєприпасів. Вона супроводжувалася потужними вибухами. Була здійснена евакуація населення прилеглих територій.

У 10-кілометрову зону ураження потрапили 36 тис. чоловік, п’ять будинків в Балаклії були зруйновані, більше 300 – пошкоджені. Вже 24 березня більшість евакуйованих жителів Балаклії повернулися додому.

Балаклея

Відразу ж психологи АКЦентру виїхали на місце для оцінки стану постраждалого населення та надання психологічної допомоги.

У квітні-травні 2017 року за підтримки ЮНІСЕФ був реалізований проект з надання психосоціальної підтримки місцевого населення.

В ході реалізації проекту, були створені дві бригади психологів, одна з них була сформована психологами і фахівцями АКЦентру, у другу були запрошені фахівці Києво-Могилянської Академії.

Всі мобільні бригади базувалися в м. Харків, надавали психосоціальну допомогу в школах і дитячих садках міста Балаклеї методом польових виїздів.

Мобільна бригада АКЦентру в складі 2 психологів, 2-х арт-терапевтів та ігротехніка відпрацювала з дітьми та викладачами по 6 годин у 7  наступних закладах: Балаклійський дошкільний навчальний заклад № 1 «Світлячок», Балаклійський дошкільний навчальний заклад № 4, загальноосвітня школа I-III ступенів № 1 с. Андріївка; загальноосвітня школа I-III ступенів № 2 с. Андріївка; Пришибський навчально-виховний комплекс; Яковенківська загальноосвітня школа, Балаклійський дошкільний навчальний заклад № 10.

Робота з дітьми у БалаклеїМета: ліквідація психологічних наслідків травми у дітей та вчителів у навчальних закладах Балаклеї і Балаклійського району шляхом проведення арт-терапевтичних майстер-класів, розвиваючих ігор та психологічних тренінгів і консультацій.

Було проведено ряд заходів (психологічні тренінги, тренінги з глинотерапії, майстер-класи з Петриківського розпису та виготовлення ляльок-мотанок, ігри, індивідуальні консультації). Дітям були роздані футболки і зошити від ЮНІСЕФ та гуманітарна допомога у вигляді книг, прописів, роздавальних матеріалів. Виїзди здійснювалися двічі на тиждень протягом двох місяців.

Під час виїздів були охоплені такі категорії населення: учні і вихованці;  адміністрація;  педагогічний персонал та інші співробітники; батьки і опікуни; практичні психологи.

Терапія з глиною

Всього за час 2-місячного проекту в результаті роботи 2-х команд психосоціальну допомогу і підтримку в Балаклійському районі отримали 2615 беніфіціари, серед яких 1301 дитина і 1312 дорослих (педагогів, батьків, психологів і представників адміністрації).

 

«Олені святого Миколая 2018»

Проект здійснювався з листопада 2017 року по січень 2018 року.

Всі кошти на проект отримані шляхом фандрайзингу.

Співробітники проекту здійснювали свою діяльність як волонтери.

Географія проекту: Населені пункти Луганської та півночі Донецької областей, що примикають до лінії розмежування сторін.

Метою проекту була психосоціальна і гуманітарна підтримка для дітей, що проживають на території, яка піддається постійній небезпеці обстрілів.

Свято дитяче

Були зібрані листи дітей, які вони писали Святому Миколаю з побажаннями подарунків до Різдва. Після цього дитячі листи були оприлюднені, і почався збір подарунків і засобів для їх закупівлі. У кожного потенційного донора була можливість допомогти адресно конкретній дитині або внести свій вклад в будь-якій формі. Подарунки були розсортовані, упаковані, доставлені до місця дистрибуції і вручені бенефіціарам.

Подарунок

Крім того, в кожній локації силами фахівців та волонтерів були організовані театралізовані вистави для дітей.

Було отримано 1630 листів від дітей, що живуть уздовж лінії розмежування, – Святому Миколаю. Вони були оцифровані, складена «Таблиця дитячих бажань», посилання на неї оприлюднені на сторінці проекту в мережі інтернет.

3Д-ручка

Нам прислали 1475 адресних подарунків, а ще 155 були закуплені на гроші, які були отримані карту, на рахунок, отримані готівкою.

Було отримано понад 300 посилок і доставок “Новою Поштою” з 49 міст і селищ України, Канади, США, Іспанії, Італії, Німеччини, Ізраїлю, Мексики і Монако.

Команда проекту розшукувала, поки не знаходила, кожний відсутній подарунок перед кожним виїздом – яким би незвичним він не був.

Хлопчик з подарунком

На Карту Приватбанку 4149 4378 5177 2507 і на рахунок ВО «Українські рубежі» за ці 2 місяці прийшло 192 791 UAH. Ще 57 000 нам дали готівкою.

За час проекту Олени зробили 5 виїздів в 22 населених пункти на 3 машинах кожен раз. На пальне пішло 29009 грн. Ще 3180 грн. пішло на терміновий ремонт машин.

На покупку подарунків (іграшок, спортінвентарю, фруктів і солодощів) ми витратили 160 969 грн. Близько 6 000 пішло на логістичні витрати. Була покрита оренда офісу проекту та комунальні платежі за грудень. У нас залишилося 27 000, за згодою донорів решта коштів спрямовано на оренду офісу АКЦентру в січні і лютому і поїздки мобільних бригад психосоціальної підтримки в населені пункти, що примикають до контактної лінії.

Олени Святого Миколая