Операція "Рюкзачки"

Діти і студенти з Франції

Тиждень тому до нас в гості завітали студенти з Франції, з організації Human`East.

Студенти з Франції
Вони розповіли нам про себе та задали багато питань про те, чим займається наша організація, де і як ми працюємо. А потім сказали, що дуже хотіли б допомогти дітям України, особливо дітям переселенцям, яким довелося виїхати зі своїх будинків через війну.

- Ми хотіли б купити дітям шкільні рюкзачки з канцтоварами для навчання і творчості, - сказали студенти. - Ви зможете їх роздати?
- Так, звичайно, у нас велика база дітей в Харкові і ми їздимо в селища на лінії розмежування, там теж живе багато переселенців і дітей, поруч з якими війна йде і зараз.
- І що потрібно купити, щоб покласти в рюкзачки?
- Ми зробимо список і надішлемо вам.
- Тоді ми завтра ж все купимо, самі і розкладемо, а ви запросите дітей, щоб ми змогли подарувати їм рюкзачки в Харкові.

Так все й вийшло.

Студенти

Вже наступного дня французькі студенти поїхали з нашим волонтером Домініком і привезли до АКЦентру багато ящиків з усіляким дитячим щастям: рюкзачки-іграшки для найменших, рюкзачки для першокласників з красивими картинками і дорослі наплічники для старших дітей. І зошити, пенали, пластилін з дощечками, кольорові олівці і фломастери, фарби і пензлики, альбоми і блокнотики, а ще рушники, мило і зубні пасти зі щіточками. І м'які іграшки, кубики Рубіка - щось миле і приємне для кожної дитини.

Студенти складають рюкзачки

2 дні хлопці та дівчата пакували, а ми збиралися в дорогу. Тому що рано вранці 20 квітня у мобільної бригади АКЦентру починався виїзд до Луганської області. І частину рюкзачків ми якраз змогли взяти з собою і привезти дітлахам в маленьку школу у Родині.

Школа на Родині
 

Діти отримують рюкзачкиДіти в школі

І в Золоте - роздати малюкам з Золотівської філії Попаснянської школи мистецтв: вони весь час творять, їм дуже потрібні фарби, олівці, альбоми та пластилін!

Діти в ЗолотомуЗолоте_2

Завезли і до Карбоніту наплічники для більш старших дітей і передали нашим волонтерам з "Українських рубежів" для роздачі дітям з найбільш уразливих категорій.

Карбоніт
Повернулися ми пізно ввечері у п'ятницю, а в суботу вранці прийшли до АКЦентру. А у нас повно народу! Прийшли діти з батьками і студенти вручали їм рюкзачки.

Раздача рюкзачківДівчинкаРаздача рюкзачків_2отримання рюкзачків

І хоча діти не знали французької мови, спільну мову студенти і діти все-таки знайшли. Це було зворушливо та незабутньо!

СпілкуванняСтуденти і дітиОтримання рюкзачків_3

Нам дуже сподобалося співпрацювати з французькими студентами з Human`East! Ми сподіваємося, що це був наш перший, але не останній спільний проект. Тому що вони працюють в тому ж стилі, що і ми: домовилися, швидко купили, швидко спакували, і тут же роздали! У понеділок ми тільки познайомилися, а до суботи було вже куплено, розкладено і роздано дітям близько 200 рюкзаків! Це ж чарівно, правда?

Спільне фото

А сьогодні ми отримали лист з відгуком від студентів:

«Вся команда Human'East була рада співпрацювати з АКЦентром. Ми були вражені відношенням волонтерів до переселенців. Це справжня солідарність - урок для студентів, таких як ми. Ми з першої зустрічі зрозуміли, що АКЦентр - той партнер, який нам потрібен. Дякуємо за вашу доброту, вашу відкритість і вашу допомогу! Побачимося скоро",

Bruyelles Мартін, президент Human'East.