Золоте-фест: "Це крутіше, ніж день Шахтаря!"

Фестиваль в Золотому

У парку Шахти Карбоніт волонтери організацій Схід-СОС, АКЦентра і місцевої ініціативи "Фенікс" провели дитячий фестиваль "ЗОЛОТЕ-ФЕСТ". У ньому взяли участь більше 1000 осіб - дітей та дорослих з м Золоте, сел. Врубівка, Тошківка, Катеринівка, Гірське. Фестиваль відбувся в 5 кілометрах від лінії бойових дій.

Найля Ібрагімова, волонтер АКЦентру та Восток-СОСу:
Я й досі не вірю, що все вийшло.
Пам'ятаю свої химерні відчуття від парку, коли вперше туди потрапила. Це був мертвий парк. На один день нам всім вдалося вдихнути в нього трохи життя.

Парк в Золотом

У якусь мить ми зрозуміли, що кодовий слоган фестивалю - ризик. Ми ризикували постійно, з самого початку, коли задумали все це, коли відділ освіти, поліція постійно нагадували мені, що це дуже небезпечно, що вони не поїдуть супроводжувати дітей з Катеринівки, тому що це сіра зона, коли в ніч напередодні фестивалю почався ураган. Але чомусь все вийшло.
Ризикуйте і перемагайте, друзі, попри все!

Zolote Fest - зухвалим вітром змін проноситься по нашому селищу.
"Дитячий фестиваль, дитячий фестиваль", - шепочуться бабусі і травинки в парку.
Хтось пропонує допомогу у вигляді печива і цукерок, серветок і казанків.
Хтось дивується з того, що фестиваль безкоштовний. 

Найля

Це - Найля. Ця тендітна дівчина вирішила, що у дітей, які живуть поряд з війною, обов'язково буде свято! І потужно притягнула, надихнула, сплела задля цього пів-України... Місцеві волонтери з Карбоніту, які відвідали фестиваль "31 травня" в Сєвєродонецьку, дуже захотіли дитячий фестиваль в своєму парку. І зробили все, для того, щоб це відбулося. А до них на допомогу приїхали психологи, арт-терапевти, игротехники з харківського АКЦентра, чудові клоуни-психологи з Плейбек-театру (Харків), волонтери Восток-СОС, вчений-популяризатор з "Наукових пікніків" Олександр Кобзін, Марічка Курінна, що провела майстер- клас по японській каліграфії, і мотузковий парк привезли з Сєвєродонецька, і катамарани, і гойдалки, і ... все і всіх не перелічити!

Волонтеры организаторы

ZoloteFest - це коли твій ранок починається в 05-00, а вже в 07-00 тобі дзвонить поліція, прикордонники та волонтери. А за день до цього Ivan Bukhtiiarov пізнає дзен, зводячи кінці з кінцями кілометрів мотузки для дитячого квесту.

Вузлики

...Напередодні вночі лютувала злива і змила майже все, що було готове до свята. З 5 ранку збирали сміття і прикрашали Парк. У 12 ранку - початок свята. Але мами з колясками прийшли раніше.

Мами з колисками

На фото Мілана - перший метелик. Діти самі або за допомогою мам вирізали метеликів і ми кріпили їх на велике серце.

Малюк Милана


ГРАТИ! Малюки на карематах і великих аркушах картону будували вежі, кидалися кубиками і просто падали в це море позитиву. Папи будували вежі до 2-х метрів у висоту. Старші діти намагалися грати в Дженга. Але малюки, а діток від року до 5 років було неймовірно багато відвоювали простір під Килимок.

Вежи з кубиків

Діти з Надією Риндіною робили Рибок, плели мотанки та браслетики, Катя працювала з глиною.

Метелики і рибки

Дітей було так багато, що часу збігати і пофотографувати не було. Тому в кадрі тільки те, що можна було зняти не відходячи з однієї точки.

Мотанки
"Це крутіше, ніж День Шахтаря!" - з реакції гостей фестивалю.

Фестиваль
Глінотерапію проводить психолог АКЦентру Катерина Шутальова.

Глинотерапія

"Їм не вистачає позитиву ...." З нічних розмов і військовим патрулем. Так ось він:

Катание

Катамарани! Дітей катали на справжнісеньких катамаранах, які привезли на Золоте-фест молоді інструктори з Восток-СОС.

Катамаран

Відгуки пострілів... Були не тільки вночі, але і під час фестивалю...

"Zolote Fest відбувся!" - пише викладачка і художниця з Золотого Олена Віноградова - "На мій погляд - завдяки ентузіазму багатьох добрих і чудових людей! І всім їм за це величезне спасибі!

Клоуни з Плейбек-театру
Погода, звичайно, намагалася вносити свої корективи, але всупереч її примх свято все-таки вийшло - чудове, веселе і добре!

Клоуни

Наукові експерименти демонструє дітям вчений Олександр Кобзін.
Наука
А ось що мене тронуло - так це "дерево бажань"! Для тих, хто там не був, пояснюю: на дерево діти і дорослі вішали паперові прапорці із заповітними бажаннями. Воно було прямо при вході в парк. Я підійшла до нього вже після зливи, кольорові листочки наполегливо висіли на гілках і підсихали, літери на них десь розмилися, а десь були цілими... Мені стало дуже цікаво - що ж там писали?  Серед поодиноких побажань про телефони, собачок, велосипед і мерседес ... саме найчастіше - "МИР", "ЩОБ МИНУЛА ВІЙНА" ... вони повторювалися найбільше!

Дерево бажань
Кажуть, що коли приблизно в один час загадується багатьма людьми одне і те ж бажання-воно обов'язково виповнюється!

Дети и взрослые

Я дуже хочу вірити, що Zolote Fest своїм позитивом вніс ще частинку добра в наш світ і наблизив МИР, який ми і наші діти так чекаємо!